Sofa do gabinetu lub biura – jak ją wybrać?

Jak ustawić narożnik lub sofę w salonie z aneksem kuchennym?
29/10/19
Miętowa sofa a może żółty narożnik? Jak i kiedy wybierać żywy kolor mebli wypoczynkowych
27/11/19

Kształt czy kolor? Co ma większe znaczenie przy wyborze? Jaki materiał wykończeniowy będzie najlepszy? Dlaczego do domowego gabinetu można wybrać inną sofę niż do gabinetu w biurowcu? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższych poradach przygotowanych przez specjalistów z salonu mebli wypoczynkowych Oh Sofa Wrocław.

Zacznijmy od podstaw. Idąc na spotkanie służbowe bardzo dokładnie i precyzyjnie dobieramy strój. Mniej lub bardziej świadomie celujemy w trzy podstawowe kolory: biały, czarny i granatowy. To barwy, które dodają nam pewności siebie, ale nie tylko – są ogólnie uznawane za eleganckie, poważne, oficjalne i na miejscu. Do mebli wypoczynkowych powinno się podejść podobnie. To nasza pierwsza wskazówka przy wyborze idealnej sofy do biura, w którym odbywają się spotkania biznesowe. 

Odpowiednia sofa do biura – jak wybrać?

Biuro to wizytówka Twojego biznesu, dlatego wystrój i meble mają ogromne znaczenie. Kreując przestrzeń dla pracowników i klientów raczej stawiamy na neutralne style i barwy. Codzienne miejsce pracy nie może być przytłaczające lub rozpraszające uwagę. Warto też sięgnąć do psychologii, która towarzyszy nam na każdym kroku, szczególnie w biznesie i sprzedaży. Podczas spotkania biznesowego sprzedajemy niejako siebie, przestrzeń wokół, a docelowo swoje usługi. Dlatego polecamy zwrócić uwagę jak konkretne barwy działają na człowieka.

Kilka słów o barwach, czyli znaczenie kolorów mebli wypoczynkowych w biurze

Kolor zielony polepsza nastrój i sprawia, że ludzie są bardziej wydajni w pracy – do takich wniosków doszli badacze z Norweskiego Uniwersytetu Przyrodniczego oraz szwedzkiego Uniwersytetu w Uppsali, którzy zauważyli pozytywne zmiany u osób mających kontakt wzrokowy z roślinami. Duży wpływ na grupę badanych miał sam kolor – nie bez powodu ściany np. w szkołach mają określone barwy, często są to odcienie zieleni, żeby uczniowie mogli się wyciszyć i zrelaksować podczas przerwy.
My do biura polecamy modną zieleń lub miętę w eleganckim połączeniu klasyki i nowoczesnego wzornictwa. Sofa Rock Bizzarto spełnia swoje zadanie idealnie, głównie jednak dlatego, że sprzyja regeneracji sił. Jest odpowiednio miękka i bardzo wygodna.

Natomiast w gabinecie szefa chcemy imponować, dlatego powinniśmy wybrać kolory, które kojarzą się z profesjonalizmem, elegancją a nawet luksusem – biały, czarny, granatowy. Obok koloru ważny jest sam materiał. Ze względów praktycznych powinien być łatwy do czyszczenia lub nie ulegający zabrudzeniom, jak np. skóra. Warto zwrócić uwagę na bardzo elegancką i wygodną sofę Vegas firmy Polipol International z pikowanymi oparciami, która doskonale sprawdzi się w gabinecie szefa.

Sofa w domowym gabinecie – jaką wybrać?

W przypadku gabinetu domowego w grę wchodzą różne czynniki. Może on służyć tylko do pracy zdalnej, więc nie musi być Twoją wizytówką dla klienta. Wówczas górę bierze wygoda i komfort pracy. Sofa może mieć funkcję ożywiającą pomieszczenie – doskonałym wyborem jest niewielka sofa o energetyzującym, żółtym kolorze Judy marki Polipol International (można ją oczywiście sprawdzić na ekspozycji w salonie Oh Sofa we Wrocławiu). 

W gabinecie pełniącym także funkcję pokoju gościnnego ważna jest sofa lub narożnik z funkcją spania, najlepiej w neutralnym kolorze np. szarym. W tej sytuacji świetnie sprawdzi się Optimus. Natomiast w gabinecie, w którym przyjmujemy klientów sprawdzi się wielkomiejska, nowoczesna elegancja z domową nutką, czyli sofa Manhattan od Bizzarto.