Czym są meble modułowe? Sofy i kanapy idealnie dopasowane

Jak czyścić meble tapicerowane?
20/01/20
Meble tapicerowane do salonu: trendy na 2020
28/02/20

Meble modułowe cieszą się rosnącym powodzeniem. Ich popularność podyktowana jest tym, że są praktyczne, ponieważ można je dowolnie zestawiać, przestawiać i dostawiać lub zrezygnować z niepotrzebnych elementów. Wśród mebli modułowych (inaczej systemowych) znajdziemy szafki do kuchni i do pokoju, szafy, witryny, szafki RTV, komody, półki, regały. Tego typu meble zwyczajnie dostosowują się do potrzeb ich użytkownika. 

Wśród mebli modułowych znajdziemy także meble wypoczynkowe – sofy i narożniki. To prawdziwe ułatwienie w przypadku urządzania salonu, pokoju gościnnego czy domowego gabinetu. Niezależnie czy w grę wchodzi mały metraż, czy duży, wypoczynkowe meble modułowe to najlepsze rozwiązanie, ponieważ możemy wykorzystać odpowiednio mało lub dużo elementów i zestawiać je w pożądane kształty. 

Co oferują modułowe meble wypoczynkowe?

Zależnie od potrzeb na rynku mebli modułowych na pewno znajdziemy coś dla siebie. W różnych modelach i systemach dostępne są np. leżanki, elektryczne funkcje relaksu (wysuwane podnóżki), regulowane zagłówki, funkcja spania, schowki w sofie (także w podłokietniku), wysuwana półka na laptopa, dodatkowe pufy, moduły narożne czy też moduły w stylu fotela – zobacz sofę lub narożnik Quick.

Plusem mebli modułowych jest to, że prawie każdy mebel może być sofą lub narożnikiem. W ofercie renomowanych producentów takich jak Polipol czy Bizzarto, które oferuje salon Oh Sofa we Wrocławiu, znajdziemy także modele z funkcją spania np. Graciella, Tilio, Optimus, także w przypadku małej, kompaktowej sofy, jaką jest Palermo.

Jakie meble do salonu?

W salonie zależy nam przede wszystkim na tym, żeby meble były wygodne, ładne i wykonane z wysokiej jakości materiałów – odpowiednich grubości i jakości pianek, mocnych elementów konstrukcyjnych (dzięki temu mebel się nie wypacza i nie skrzypi, jest długowieczny). Świetnie sprawdzą się meble z eleganckimi pikowaniami takie jak Vegas L (pokryty skórą), Casino lub Rock. W wystroju minimalistycznym odnajdą się lekkie i delikatne meble modułowe np. Ellen, Roll czy Manhattan. Na małym metrażu warto wybrać sofy kompaktowe np. Judy, Valentino lub Bosco.

W salonie pełniącym rolę pokoju gościnnego najlepiej zdecydować się na meble modułowe z funkcją spania – np. narożnik Stage – lub na tyle obszerne, że mogłyby pełnić funkcję łóżka – np. narożnik Fletcher. Ciekawym rozwiązaniem jest także sofa z leżanką i dostawianą dla większej wygody pufą – polecamy model Blues.

Szukasz wypoczynkowych mebli modułowych w najlepszym wydaniu? Odwiedź salon meblowy Oh Sofa na Bielanach Wrocławskich, ul. Czekoladowa 20. Nasi specjaliści chętnie pomogą w wyborze mebli idealnych.