Meble tapicerowane do salonu: trendy na 2020

Czym są meble modułowe? Sofy i kanapy idealnie dopasowane
10/02/20
Meble skórzane czy z materiału: które i kiedy wybrać
27/03/20

Początek nowej dekady niesie ze sobą coraz więcej dobrych praktyk w designie. Stawia się nie tylko na atrakcyjny wygląd, ale równie mocno na wysoką jakość (bardzo dobre materiały), użyteczność (praktyczne rozwiązania na lata), wygodę. W 2020 roku możemy spodziewać się kontynuacji tych trendów. Ale to nie wszystko.

Trendy to przede wszystkim modne wzory, kolory i praktyczne rozwiązania. W ten nurt doskonale wpisują się modułowe meble tapicerowane (sofa, narożnik), które można dostosować do swoich potrzeb. Meble modułowe można dobierać i zestawiać odpowiednio do wielkości salonu i wymagań domowników.

Trendy wypatrzone na targach MEBLE POLSKA w lutym 2020

Na targach meblowych w Poznaniu (25-28.02.2020) można było zaobserwować sporo mebli modułowych – m.in. sofy na wysokich nóżkach o opływowej, subtelnej bryle pokrytej welwetem, sofy o pikowanych oparciach (zobacz model Vegas L) oraz meble łączące proste linie z efektownymi materiałami oraz eleganckimi wzorami oparcia lub boczków sofy (zobacz model Bosco). 

Obok mebli wypoczynkowych uwagę skupiały też meble drewniane o prostej formie, wykonane z naturalnego drewna. Komody, witryny, stoły – polecamy uwadze stół Bistro, funkcjonalne stoliki kawowe z półkami i szufladami, szafki RTV zachowane w naturalnym kolorze drewna, najczęściej dębu lub sosny. Interesującą propozycją były także nowoczesne meble o drewnianej bryle z białymi frontami. 

Na stoiskach tworzono także zielone zakątki, podkreślając znaczenie roślin we wnętrzach.  Kwiaty doniczkowe poza tym, że świetnie się prezentują, wpływają też bardzo pozytywnie na nasze samopoczucie. 

W powyższe trendy szczególnie wpisuje się sofa SAVA marki Polipol International z drewniana podstawą siedziska i wysokimi, pajęczymi nóżkami. Dodatkowo przedstawiony model jest wykończony zieloną tkaniną o głębokiej, przyciemnionej barwie przywodzącej na myśl las tropikalny. Piękno samo w sobie.

Modne kolory mebli wypoczynkowych

W tym roku królują barwy natury. Paleta najlepszych kolorów dla mebli wypoczynkowych to: 

  • przydymiona, ziemista czerwień, 
  • koralowy, 
  • odcienie brzoskwini i moreli, 
  • musztardowy żółty (zobacz sofę Judy),
  • soczysta, ciemna zieleń,
  • niebieski (Classic Blue ogłoszony kolorem roku 2020 przez Instytut Kolorów Pantone),
  • granatowy (zobacz sofę Casino).

Warto podkreślić, że modułowe meble wypoczynkowe mogą być obite dowolną tkaniną z dostępnego wzornika danego producenta. Dzięki temu każdy typ mebla może wpisywać się w aktualne trendy.