Duże narożniki w kształcie litery U

Przykładowe realizacje
21/07/21
Narożniki z regulacją oparcia i innymi wygodnymi funkcjami.
14/10/21

Duży narożnik do przestronnego salonu jest idealnym rozwiązaniem, gdy chcemy mieć prawdziwy pokój relaksu, w którym spędzamy większość czasu. Szczególnie warto rozważyć narożnik w kształcie litery U. Taki wybór to same plusy, które docenią zarówno domownicy jak i goście.

Narożniki to najpopularniejsze meble wypoczynkowe. Ich zalety to duża przestrzeń do siedzenia i leżenia, a  jeśli wybierzemy wersję z funkcją spania, dodatkowa, przestronna powierzchnia na noc dla gości lub domowników. Najpopularniejszym, najczęściej spotykanym wyborem są narożniki w kształcie litery L, w których jeden z boków jest krótszy. Dlaczego jednak warto rozważyć wybór narożnika w kształcie litery U?

Narożnik w kształcie litery U – same plusy

Decydując się na duży narożnik w kształcie litery U nie musimy się martwić o mniejszy wybór. Odkąd nieliczni producenci wprowadzili meble modułowe w jakości premium (Oh Sofa Wrocław oferuje wszystkie narożniki w wersji modułowej, czyli każdy można skonfigurować idealnie pod potrzeby), tworzy się taki narożnik prosto i szybko, i dopasowuje do posiadanej przestrzeni (poprzez dodawanie kolejnych elementów). Co ważne, narożniki modułowe, dzięki technologi rozbudowy i modelowania przez dodawanie cechują się też niedługim okresem realizacji.

Oto najważniejsze powody by wybrać narożnik w kształcie litery U:

  • stworzenie idealnej przestrzeni do spotkań towarzyskich; wstawiamy ławę lub stolik i wszyscy cieszą się rozmową siedząc naprzeciwko siebie
  • 2 a nawet 3 przestrzenie do leżenia – w narożnikach w kształcie litery L są maksymalnie 2
  • idealne wykorzystanie przestrzeni – narożnik w kształcie litery U choć większy od tego w L, eliminuje potrzebę dokupienia fotela, który zabierałby przestrzeń; fotel znajdzie sobie dobrą lokalizację w ustronnym miejscu do czytania czy patrzenia w dal przy oknie z kubkiem aromatycznej herbaty w dłoni
  • świetny, luksusowy efekt wizualny – takie narożniki tworzą centralną, niską zabudowę rozległych salonów, nadają im wytwornego i modernistycznego charakteru; zależnie od wybranego modelu (we wrocławskim salonie meblowym Oh Sofa można sprawdzić na ekspozycji około 20 narożników, które można formować w literę U) i jego wysokości, narożnik pozwala mocniej lub delikatniej zaznaczać swoją obecność; jeśli zalżey nam na wydzieleniu stref, decydujemy się na wyższy – jeśli zaś chcemy optycznie powiększyć przestrzeń – niższy
  • w przypadku wyboru rzadziej spotykanych narożników (Wrocław – salon meblowy Oh Sofa  to właśnie takie narożniki) z wyjątkowo praktycznymi funkcjami – na przykład regulowanej głębokości oparcia, regulowanych zagłówków, elektrycznie rozkładanych podnóżków lub leżanek, można z takiego „wypoczynku” w kształcie litery U stworzyć najbardziej funkcjonalny i piękny mebel w całym domu (każdy gość pozazdrości nam takiego wyboru)

Jakie narożniki w kształcie litery U można zobaczyć i kupić we Wrocławiu

Narożniki modułowe o jakości premium to słowo klucz. Do tego w odpowiednio dopasowanej cenie, która odzwierciedla design, wykonanie i materiały wykorzystane do produkcji (najlepsze pianki i tkaniny, mocne konstrukcje), co razem gwarantuje użytkowanie na długie lata. Moduły pozwalają dobrać taki rozmiar, jaki idealnie wpisze się w przestrzeń naszego domu.

Narożnik Graciella

Graciella z kolekcji La Vita to wyjątkowo elegancki, ustawny, modułowy narożnik, który odznacza się oszczędną, czystą formą, geometrycznie skomponowanymi elementami, o ciekawych kątach nachylenia. Ma wygodne oparcia, podłokietniki, stylowe, metalowe nogi. Elastyczność tego modelu objawia się w wiele możliwościach kompozycyjnych. Opcje to sześć różnych podłokietników, dwa komforty siedzenia i zróżnicowane wysokości siedziska. Głębokość siedzenia można wyjątkowo łatwo dostosować – narożnik wyposażono w elektryczne sterowanie. Posiada też funkcję spania i funkcjonalne schowki.

Narożnik Manhattan

Nowojorski Manhattan to setki wspaniałych apartamentowców z widokiem na zatokę i dwie opływające go rzeki. Apartamenty tam zlokalizowane wyróżniają się przeszkleniami i eleganckimi, bardzo dobrze skrojonymi meblami. Taki właśnie jest narożnik Manhattan, który można dowolnie modelować, tworząc rozległą przestrzeń w kształcie litery U. Ten wyjątkowo wygodny mebel o lekkiej, geometrycznej formie posadowiono na smukłych, metalowych nóżkach w stylu Mid Century Design. Wygodę wypoczywania zwiększają regulowane wysokie oparcie i małe poduszki. Wygodę odpoczynku w tym narożniku potęgują zastosowanie pierza w poduszkach oparciowych i połączenia pianki wysokoelastycznej i memory foam w siedziskach. Całość wieńczą odporne, designerskie eleganckie tkaniny obiciowe.

Narożnik Genesis

Diament meblarstwa, Mebel Roku, Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich – nagrody jakie zebrał ten narożnik nie były dziełem przypadku. Wspaniała, czysta i geometryczna forma jest równie piękna co wygodna. Mebel można dowolnie modelować i dostosowywać do przestrzeni, łącznie z uzyskaniem narożnych zaokrągleń, które dodają dodatkowej głębi do wypoczynku. Bardzo reprezentacyjny, nowoczesny design, który w kształcie litery U ujmuje luksusem.

Narożnik Stage

Wygoda bez końca – tak określa się ten elegancki narożnik w kształcie litery U. W tym narożniku świetnie się siedzi, wygodnie leży i wspaniale odpręża. Stage idealnie dostosowuje się do wszystkich potrzeb i posiadanej wielkości przestrzeni. Ma regulowane zagłówki i głębokość siedzenia – można je szybko i łatwo ustawić. Regulowane podłokietniki zwiększają komfort wypoczynku. Zaokrąglona forma geometrycznej bryły daje poczucie bardzo ciepłego, zapraszającego do relaksu mebla. Elegancji nadają mu pikowania. Posiada funkcję spania.

Narożnik Inscene

Narożnik w kształcie litery U z kolekcji InScene to przepastna funkcjonalność. Idealny do eleganckich, nowoczesnych salonów w apartamentach jakich Wrocław ma coraz więcej, czy też podwrocławskich domów. Odpowiednia miękkość i głębokość siedzenia sprzyjają rozmowom i wypoczynkowi. Ma wiele wyjątkowych funkcji, w tym regulację głębokości siedzenia, regulację oparcia głowy, regulowany podłokietnik, wybór jakości siedzenia, boxspring, funkcję spania, szulfadę, pojemnik, dostawę w dwóch kolorach (można łączyć dwie różne tkaniny).

Pikowania, nachylenie pięknie wykończonych oparć, jak i wielka powierzchnia wypoczynkowa czynią ten narożnik bardzo eleganckim, centralnym punktem salonu.

Wrocławski salon meblowy Oh Sofa oferuje największy wybór eleganckich, wysokojakościowych narożników w kształcie litery U, które można modelować na miarę potrzeb i przestrzeni, w której się znajdą. Oh Sofa Wrocław, Bielany Wrocławskie, ul. Czekoladowa 20.