Narożniki z regulacją oparcia i innymi wygodnymi funkcjami.

Duże narożniki w kształcie litery U
03/09/21
Galeria: Salon Oh Sofa w Katowicach otwarty
24/11/21

Narożniki w wersji premium różnią się od sieciowych designem i jakością, na którą wpływają wykorzystane do ich budowy materiały i systemy. Mają więc mocne konstrukcje, wysokoelastyczne pianki oraz bardzo odporne tkaniny obiciowe. Ponadto, w przeciwieństwie do setek powszechnie dostępnych modeli można je dostosować do posiadanych przestrzeni – są bowiem meblami modułowymi. Ale to nie wszystko.

Narożniki modułowe

Narożnik modułowy składa się z elementów, które zestawia się niczym klocki lego w mebel o pożądanych kształtach i wymiarach. Dzięki temu może mieć kształt litery L lub U i idealnie dopasowany rozmiar. W przeciwieństwie do zwykłych narożników takie meble dają wolność doboru, którą w innym wypadku mógłby zaoferować tylko stolarz wykonujący narożnik na wymiar. Co więcej, klient odwiedzający salon Oh Sofa ma szansę na wybór modelu, który mu się spodoba, a następnie dostosowanie go do posiadanej przestrzeni. Modelowanie odbywa się w programie, który tworzy nam bryłę o odpowiednich kształtach i wymiarach, podając przy tym cenę za tak zaprojektowany mebel. Na cenę końcową wpływ mają też tkaniny oraz ewentualne funkcje – udogodnienia. Jakie to udogodnienia i dlaczego warto z nich skorzystać?

Niespotykane dodatki – wyjątkowe udogodnienia

Pomijając wiele rozwiązań, które mogą wpłynąć na ostateczny wygląd wybranego narożnika, czyli

rodzaj tkaniny obiciowej, jej kolor, kształt nóżek, warto zwrócić uwagę, że producenci najlepszych narożników oferują niespotykane w sieciowej sprzedaży, sprawdzone i wyjątkowo użyteczne funkcje. Wymieńmy 3 najciekawsze na przykładzie dostępnych w salonach meblowych Oh Sofa narożników Polipol International, czyli czołowego w Europie producenta mebli tapicerowanych.

Narożnik z regulowanym oparciem WallAway

Regulowane oparcia Polipol – WallAway wspaniale poszerzają możliwości wygodnego użytkowania narożników. System zabezpiecza też ściany salonu przed ewentualnymi uszkodzeniami (podczas korzystania z systemu WallAway oparcie mebla pozostaje cały czas z dala od ściany) i wydłuża żywotność narożnika, gdyż zapobiega mechanicznym uszkodzeniom związanym z niewygodnym, wymagającym użycia siły rozkładaniem spotykanym w rozwiązaniach innych producentów. Jak to działa? Niezależnie czy wybierzemy system sterowany ręcznie czy elektrycznie (w tym przypadku wystarczy nacisnąć przycisk) zasada działania polega na wysunięciu podparcia nóg na wysokość siedzenia oraz wysunięciu siedzenia do przodu do położenia wypoczynkowego. Następnie siedzenie przesuwa się nadal do przodu a kąt oparcia otwiera się do idealnej pozycji.

Co warto odnotować – funkcja WallAway dobrana jest indywidualnie do każdego siedziska naszego narożnika lub sofy, dzięki czemu nikt z domowników nie będzie walczył o najwygodniejsze miejsce.

Regulacja głębokości siedzenia

Siedząc w swoim dotychczasowym narożniku pewnie nie raz myślałeś o tym, by inaczej się ułożyć, wypocząć, a nawet się położyć. Jednak nie miałeś na to miejsca, gdyż nie byłeś sam – obok siedzieli inni domownicy. Ale taki wypoczynek, niezależnie od innych, jest możliwy. To przecież nie ty powinieneś dopasowywać się do narożnika, ale narożnik do ciebie. Twój narożnik potrzebuje odpowiedniej, praktycznej funkcji – regulacji głębokości siedzenia.

Ta funkcja zapewnia możliwość przybliżania i odsuwania oparcia oraz zagłówka. Dzięki temu możesz siedzieć wygodniej, głębiej, a kiedy trzeba, przysiąść w pozycji, która pozwoli na wspólne biesiadowanie czy rozmowę. Regulacja głębokości siedzenia idealnie sprawdza się też wśród rodzin z dziećmi. Wybierając np. głęboki, wygodny narożnik będziemy mieć gwarancję, że również mniejsi wzrostem wygodnie w nim usiądą.

Element wysuwany – zwiększ relaks

To rozwiązanie będzie idealne jeśli zależy nam na bardzo praktycznym narożniku. Na co dzień zwartym, o kształcie oszczędzającym przestrzeń, ale gdy zaistnieje potrzeba również przepastnym. Wybierając element wysuwany z elektrycznym napędem możemy zwiększyć powierzchnię wygodnego siedzenia lub leżenia na narożniku o ok. 19 cm. Funkcja ręczna pozwala na powiększenie jej o 13 cm. W ten sposób w salonie powstaje dodatkowe, wygodne miejsce do odpoczynku bez potrzeby rozkładania całego narożnika lub sofy. Jednym ruchem nasz mebel zmienia się w wygodną leżankę.