Meble wypoczynkowe ze skóry Katowice

Promocja urodzinowa -12% na meble Bizzarto we Wrocławiu
24/05/22
Jesienna promocja -15% na meble Bizzarto
27/06/22

Skórzane sofy, narożniki i fotele od lat zdobią wnętrza eleganckie. Na nowoczesnym i dynamicznym śląskim rynku widać jednak, że estetyka, którą otaczają się osoby wybierające meble ze skóry ewoluuje i to w pięknym kierunku. Dobrej jakości skóra lubi najlepszy design.

Skórzane meble wypoczynkowe tapicerowane Katowice

Meble wypoczynkowe w skórze wybierają w pierwszej kolejności ci, którzy po prostu znają i kochają skórę, i wiedzą, że jej naturalne cechy, przy odrobinie dbałości, czynią obite nią meble praktycznie niezniszczalnymi. Dotyczy to oczywiście najlepszych odmian skór (o tym powiemy w dalszej części tekstu).

Jakość i rodzaj skóry są kluczowe – należy mieć je na uwadze podczas wyboru mebli wypoczynkowych. Z codziennej obserwacji w salonach meblowych Oh Sofa możemy też wskazać drugą grupę nabywców mebli wypoczynkowych w skórze. Są to osoby, które trafiają do salonu by wybrać narożnik w tkaninie, ale zakochują się w modelu w skórze. Ale czy na dłuższą metę takie meble są praktyczne? Czy można pozwolić sobie na zestawy wypoczynkowe ze skóry gdy mamy w domu małe dzieciaki, które, jak wiemy, potrafią nabroić? Skóra naturalna sprawdza się doskonale, jeśli troszeczkę o nią zadbamy.

Nowoczesne meble wypoczynkowe ze skóry Katowice

Wielu klientów szukających eleganckich mebli ze skóry do domów i apartamentów wybiera LA VITA PN-EM20037. Najczęściej zestaw – dwie sofy, które zestawione w literę L tworzą wyjątkowo efektowną przestrzeń do wypoczynku czy rozmowy.

meble wypoczynkowe ze skóry Katowice - narożnik Polipol LA VITA PN EM20037
Sofa LA VITA PN-EM20037 jest najczęściej wybierana w parze. Zastępuje powszechnie stosowane rozwiązania z wykorzystaniem narożnika

Nowoczesny narożnik skórzany LA VITA PN-IN16003 Spliff-L trafia do salonów, które potrzebują bardzo dominującego, centralnego punktu. Ten mebel łączy najlepsze wzornictwo z funkcjonalnością. Wyróżnia go przestrzenna, geometryczna linia, pikowane siedzenia, a do tego regulowana głębokość wysokości siedzenia oraz zagłówki.

Meble wypoczynkowe skórzane - narożnik LA VITA PN IN16003 Spliff L Katowice

Meble skórzane oferuje legendarna niemiecka marka Hukla. Na Śląsku dostępna jest w salonie Oh Sofa Katowice. Hukla jest synonimem luksusowego, maksymalnego komfortu i wyrafinowanego, ponadczasowego designu. Tych mebli nie da się pomylić z innymi. Warto zwrócić uwagę np. na zestaw wypoczynkowy HU-HP18072, narożnik HU-RL17008 lub fotel HU-CA15018 – nie pomylisz z innymi.

meble skórzane wypoczynkowe Katowice - skórzana sofa HUKLA
Skórzane meble wypoczynkowe Hukla dostępne na ekspozycji w Katowicach. Hukla to legenda europejskiego wzornictwa. Luksusowa wygoda

We wstępie do tekstu zaznaczyliśmy, że wokół Katowic zauważalny jest pozytywny trend w designie wnętrz. Klienci stawiają na narożniki, fotele i sofy (szczególnie), które są zaprojektowane w duchu nowoczesnej elegancji. Wiąże się z tym delikatny konserwatyzm formy, który łączy wygodę i funkcjonalność z pięknem wywodzącym się z minimalistycznego projektowania. Stoi to w opozycji do skórzanych zestawów z ubiegłych dekad, gdy wielu klientów wybierało ciężkie, zdobione meble (często ze stylizowanymi elementami drewna), które odwoływały się do sof i foteli pałacowych w bardzo wiekowym wydaniu.

Obecnie design jest czysty, ponadczasowy i bardzo elegancki. Tak projektują najlepsze marki mebli wypoczynkowych – Polipol oraz Hukla. Są to meble z najwyższej półki jakościowej, wyposażone w najwygodniejsze pianki oraz wiele funkcji wpływających na relaks, w tym elektrycznych (regulacja zagłówków, wysuwanie leżanki, itd.).Najpopularniejsze meble wypoczynkowe z segmentu premium obite skórą to narożniki, sofy i fotele z kolekcji La Vita od Polipolu. Wyróżniają się pięknymi, zróżnicowanymi kształtami oraz funkcjonalnością. Zależnie od preferencji, mogą mieć wysokie zagłówki lub niższe oparcia, tak by mebel powiększał optycznie przestrzeń, której będzie ozdobą. Co ważne La Vita to meble modułowe. Oznacza to, że można je dostosować wielkością i kształtem do konkretnej przestrzeni (mogą byś sofą, mogą być narożnikiem w kształcie litery L lub U) – wystarczy skonfigurować mebel i zbudować go z modułów pożądanej wielkości. Słowem, otrzymujemy narożnik lub sofę na miarę.

W Oh Sofa Katowice można wybrać spośród trzech wyjątkowych rodzajów skór o najlepszych na rynku właściwościach. Od skór delikatnych, cudownych w dotyku, przez skóry łączące delikatność z większym zabezpieczeniem, po skóry bardzo mocno zabezpieczone. Zależnie od tego czy stawiamy na wyjątkową delikatność, czy też na użyteczność, mamy do wyboru anilinę, pół-anilinę i skórę pigmentowaną.

Anilina to garbowane skóry wysokiej jakości. Mają widoczne pory, co oznacza, że zachowały właściwości oddychania. To piękne a jednocześnie bardzo przyjemne w dotyku skóry. Są wymagające – utrzymanie piękna zapewni im konsekwentna pielęgnacja.

Pół-anilina jest również skórą garbowaną. Po procesie garbowania jest pokrywana delikatną warstwą farby. Dzięki temu, jak przy anilinie, pół-anilina zachowuje bardzo miły dotyk, jest jednak mniej wrażliwa w użytkowaniu (zabezpieczona).

Trzeci rodzaj wyjątkowych skór to skóry pigmentowane, które są pokryte kolorową warstwą lakierowaną. Takie rozwiązanie sprawia, że są wyjątkowo mocne i idealne do użytkowania przez całą rodzinę. Tak więc skórzane meble wypoczynkowe mogą być elegancką i wygodną ozdobą i mogą być dziecioodporne.Warto jednocześnie pamiętać o pielęgnacji skóry, dzięki której nasze meble będą cieszyły przez długie lata. W katowickim salonie Oh Sofa można też zapytać o skóry naturalne oznaczone logo Longlife. Co takie logo oznacza? Otóż skóry nim oznaczone mają przedłużoną do 5 lat gwarancję. By taką gwarancję utrzymać należy stosować specjalny zestaw do pielęgnacji. Zabezpiecza on skórę, ułatwia utrzymanie czystości i sprawia, że skóra jest bardzo odporna na działanie światła (brak płowienia – ważne gdy mebel trafia do nasłonecznionego pomieszczenia).

Meble wypoczynkowe ze skóry ekologicznej Katowice

Skóra ekologiczna często nazywana jest, zgodnie z prawdą – skórą sztuczną. Ma przypominać skórę naturalną, ale skórą nie jest. Czy jest to dobry materiał na meble wypoczynkowe? Są jego zwolennicy, gdyż przypomina skórę naturalną a nie wymaga pielęgnacji. Niemniej materiał naturalny jest zawsze lepszy – lepiej wygląda, oddycha, reaguje na zmiany temperatury i wilgotności. Skóra ekologiczna jest tkaniną poliestrową, pokrytą polichlorkiem winylu. Jest więc to produkt całkowicie sztuczny, który niezależnie od wybranej opcji nie jest w stanie dostarczyć nawet zbliżonego do skóry naturalnej komfortu.