Wygodny fotel do salonu – jak go wybrać?

W tych narożnikach się zakochasz. Piękne i wygodne
31/08/20
Zestawy wypoczynkowe w jakości premium. Stwórz swój własny
25/11/20

Fotel do salonu musi być funkcjonalną oazą wygody. To po pierwsze. Jednak przez wzgląd na reprezentacyjne miejsce, w którym się znajdzie, drugim elementem decydującym o wyborze jest wyjątkowy design.

Idealnie urządzony salon powinien mieć wygodny narożnik lub sofę oraz fotel, często ustawiony prostopadle do głównego mebla wypoczynkowego (wtedy świetnie zamyka przestrzeń przy spotkaniach z rodziną lub przyjaciółmi) lub obok, przy stoliku kawowym, regale z książkami (to znów przepis na stworzenie ustronnej przestrzeni do spędzania czasu z ulubioną lekturą).

Design ma znaczenie

Wybierając fotel musimy zwracać uwagę na jego wygląd, gdyż jest to mebel, który często niczym klamra zamyka aranżację wyjątkowego salonu. Warto wiedzieć, że zależnie od naszych upodobań możemy skompletować fotel jako element całego zestawu (ten sam design i kolor) lub też jako osobny „byt” o innym kształcie i kolorze. Wybór jest wypadową naszego pojmowania estetyki i całości wystroju wnętrza. Jeśli lubimy delikatny eklektyzm to inny kolor fotela, w zestawieniu z różnymi dodatkami wystroju (zasłony, meble skrzyniowe, dodatki w postaci lampek, wazonów) może tylko wzbogacić ciekawy wygląd. Natomiast jeśli chcemy większej uniformizacji, stawiamy na jednolite zestawy. Salon meblowy Oh Sofa Wrocław proponuję wybór najwygodniejszych foteli o najciekawszym designie we Wrocławiu. Poniżej prezentujemy modele do salonu, które wykonane są z najlepszych materiałów, mają wyjątkowy design oraz są bardzo funkcjonalne. Te trzy cechy są kluczowe przy wyborze fotela idealnego.  

Fotele do kompletu wypoczynkowego

Fotel Riva od cenionego za najwyższą jakość i wzornictwo producenta Bizzarto są wyjątkowo wygodne. Ich design to bardzo specyficzny minimalizm. Patrząc na nie mamy wrażenie jakby zostały zbudowane z bardzo puchatych poduch, które wprost zapraszają, by się w nie zagłębić. Są przy tym współcześnie geometryczne. Wbudowany mechanizm pozwala na łatwe wysunięcie podnóżka oraz obniżenie oparcia, co czyni z Rivę perfekcyjnym miejscem do relaksu, a nawet drzemki. Riva występuje w opcjach: fotel obrotowy; fotel obrotowy, bujany; fotel obrotowy, bujany z funkcją relaks (dodatkowa możliwość zakupu akumulatora do funkcji relaks; dzięki akumulatorowi fotel nie musi być podłączony do prądu). Fotel idealnie sprawdzi w zestawie z sofą Riva.

Kolekcja Rock to elegancja, delikatna klasyka z szykownym pikowaniem wyrażone w nowoczesnej, lekko zaokrąglanej formie. Fotel Rock będzie prawdziwą ozdobą salonu. Zestawiony z sofą z tej samej kolekcji wprowadzi luksusowy klimat Mid Century Modern. Lekkość mebla podkreślają wysokie, smukłe nogi. Dobierając wygodny puf możemy stworzyć elegancki zestaw do relaksu.

Eklektyczne zestawienia

Używając słowa eklektyzm mamy na myśli uniwersalność. Piękne fotele, które będą pasować do każdej aranżacji i różnych mebli wypoczynkowych. Takim właśnie fotelem jest Viva, prawdziwe dzieło sztuki meblarskiej. Niezależnie z jakimi narożnikami czy sofami ją zestawimy (producent Bizzarto poleca np. dostępne we wrocławskim salonie Oh Sofa narożniki i sofy z kolekcji  Arezzo, Genesis, Trivio i Valentino), będzie wyjątkową ozdobą salonu. Podkreślają to owalne podłokietniki, delikatne i cienkie nóżki. Vivę można zamówić w kilku opcjach – jako standardowy fotel, fotel z funkcją relaksu oraz fotel bujany. Dostępny jest też elegancki puf.

Bardzo modnym i niespotykanie wygodnym wyborem do salonu (choć jest to też model często wybierany w okolice domowych biblioteczek, gdzie domownicy lubią zagłębić się w przyjemnej lekturze) jest fotel Intro L renomowanego producenta mebli najwyższej jakości Polipol International (na Dolnym Śląsku meble dostępne w salonie Oh Sofa, Bielany Wrocławskie).