Jaki narożnik / sofa do wnętrza w stylu skandynawskim

Czym się różni kanapa od sofy i wersalki?
10/09/19
Jaki kolor sofy wybrać do białych mebli i białych ścian?
15/10/19

Jasny, ciepły, prosty, funkcjonalny i nowoczesny – tak w skrócie można opisać styl skandynawski. Scandi sprzyja relaksowi i odprężeniu, dlatego niezwykle ważny jest dobór mebli. Specjaliści z salonu Oh Sofa Wrocław podpowiadają, jaki typ narożników oraz sof pasuje do stylu z Półwyspu Skandynawskiego.

Mieszkanie lub dom w stylu skandynawskim charakteryzuje się przytulnym i ciepłym wystrojem. Jasne, czyste przestrzenie, proste linie, przyjazne dla oka kolory, dużo światła to ogromne zalety scandi, który sprawdza się w każdym pomieszczeniu, a szczególnie kojarzy się z relaksem i wypoczynkiem. Poniżej podpowiadamy, jak dobrać sofę lub narożnik do skandynawskiego wnętrza. 

Salon w stylu scandi – sofa czy narożnik?

Styl skandynawski cechuje praktyczne podejście do wystroju, który ponad wszystko ma być funkcjonalny. Stąd nie ma odgórnej zasady, jaki mebel powinien być wybrany do salonu – narożnik czy też sofa (czy też kanapa). Wszystko sprowadza się do potrzeb mieszkańców. Jeśli w salonie wypoczywa dużo osób, bardziej wskazany jest narożnik, np. Vegas L marki Polipol, natomiast jeśli salon jest bardzo mały lepiej sprawdzi się kompaktowa sofa z kolekcji Judy lub Palermo od Bizzarto. Do wyboru, do koloru. Najważniejszy jest charakter mebla i wygoda, bo jak scandi to miękkie meble, sprzyjające relaksowi. 

Jaka sofa lub narożnik w stylu scandi?

W domu urządzonym w stylu skandynawskim sofa znajduje się na honorowym miejscu. Jej wygląd jest bardzo ważny. Forma z reguły jest prosta i zapraszająca do odpoczynku. Doskonałym wyborem jest sofa Hamilton, której zagłówki można dostosować do własnego poczucia komfortu. Można także wysuwać podnóżek oraz dostosować pochylenie oparcia. Takie funkcje są spójne z dewizą scandi – przedmioty i design powinny służyć mieszkańcom. Idealnym rozwiązaniem są także schowki umieszczone w sofie, narożniku lub pufie. 

Kolorystyka mebli powinna być spójna z kolorami we wnętrzu, najczęściej wybierane są pastelowe odcienie – warto zwrócić uwagę na sofę Rock z pikowanym oparciem. Bywa i tak, że meble wypoczynkowe stanowią mocniejszy akcent w aranżacji. Wówczas można postawić na oryginalny kolor, np. musztardowy. Natomiast stonowane, szare lub kremowe sofy są często ozdobione wyrazistymi poduchami w odcieniach butelkowej zieleni, granatu lub bordo.