Jaki kolor narożnika wybrać do mebli dąb sonoma?

Miętowa sofa a może żółty narożnik? Jak i kiedy wybierać żywy kolor mebli wypoczynkowych
27/11/19
Jaki narożnik wybrać do małego salonu?
23/12/19

Dąb sonoma jest często wybieranym kolorem mebli do salonu czy też sypialni (komody, meblościanki, witryny, stoły, stoliki kawowe, łóżka). Powodem jest delikatna, uniwersalna barwa. Daje szerokie możliwości aranżacyjne. Specjaliści z salonu mebli wypoczynkowych Oh Sofa z Wrocławia podpowiadają, jak dobrać kolor ścian, podłóg i mebli wypoczynkowych do pomieszczeń z meblami w kolorze dąb sonoma.

Dąb sonoma to jasny kolor naturalnego dębu, najczęściej wpadający w odcienie beżu z delikatnymi bieleniami. To także modny wzór drzwi i paneli laminowanych. Uniwersalny charakter powoduje, że meble dąb sonoma są stosowane zarówno w małych, jak i dużych pomieszczeniach. 

Podłoga i ściany a meble dąb sonoma

  • Podłogi

Dąb sonoma świetnie łączy się z jasnymi podłogami, nawet bielonymi. Popularne są popiele, bielony dąb, delikatne brązy. Warto wybrać kolor o ton ciemniejszy lub jaśniejszy, żeby podłoga i meble nie zlewały się ze sobą. W przypadku, kiedy meble mają wyraźne słoje i sęki podłoga raczej powinna być pozbawiona widocznych cech charakterystycznych dla drewna – ponownie chodzi o uniknięcie efektu zlania się różnych elementów wystroju.

  • Ściany

W przypadku doboru kolorów ścian do mebli dąb sonoma mamy wiele możliwości. Bezpieczne są neutralne barwy – biele i szarości oraz ich połączenie. Należy unikać barwy beżowej, która może być zbyt bliska koloru mebli, co spowoduje zbyt płaski efekt końcowy, a wnętrze będzie zbyt nudne. Z ciemniejszej palety kolorystycznej sprawdzą się turkus, butelkowa zieleń, oliwka, brązy. Warto pomyśleć o zestawieniu różnych kolorów ścian, np. bieli z jedną ciemną, nawet czarną ścianą.

Jaki kolor narożnika pasuje do mebli dąb sonoma

W przypadku jasnych ścian, wspomnianych powyżej szarości i bieli, i stonowanych podłóg oraz oczywiście mebli w okleinie dąb sonoma możemy zdecydować się na intensywny akcent w postaci żółtego, bordowego lub granatowego narożnika, który stworzy odpowiedni kontrast bez negatywnego wpływu na odbiór wnętrza (nie będzie męczyć oka). Warto wiedzieć, że dąb sonoma nie jest kolorem, który nadaje pomieszczeniom mocnego tonu. Jest bardzo pozytywnym, nie narzucającym się tłem dla mebli wypoczynkowych, zasłon i dodatków.

Poniżej przedstawiamy najlepsze narożniki i sofy do zestawienia z meblami dąb sonoma (marek Bizzarto i Polipol International).