Jak wybrać odpowiedni narożnik z funkcją spania?

Jak ustawić sofę w małym salonie?
01/08/19
3 powody, dlaczego warto kupić meble tapicerowane
29/08/19

Wybór narożnika spędza Ci sen z powiek? Specjaliści z salonu Oh Sofa – meble wypoczynkowe Wrocław spieszą z pomocą. Podpowiemy czym się kierować przy wyborze narożnika pod kątem estetycznym oraz praktycznym. Opowiemy o różnych funkcjach spania i ich zaletach.

Narożniki z funkcją spania to coraz popularniejszy wybór. Za dnia to wygodne miejsce odpoczynku a w nocy komfortowe łóżko dla domowników lub gości. To praktyczne rozwiązanie w domu lub mieszkaniu, szczególnie w pomieszczeniach o mniejszym metrażu, gdzie nie sposób zmieścić zbyt wielu mebli. Na co zwrócić uwagę przy wyborze i zakupie narożnika? Czym różnią się funkcje spania? Na te pytania odpowiadamy poniżej.

Kształt i rozmiar narożnika

Wybór kształtu i rozmiaru narożnika jest ściśle powiązany z wielkością pomieszczenia. Najlepiej zwrócić uwagę na meble modułowe, których wielkość i kształt mogą być dostosowane do potrzeb. W przypadku narożników do wyboru mamy kształt litery L bądź U. W mniejszych pomieszczeniach lepiej zdecydować się na L, natomiast w większych nie ma żadnych ograniczeń. Co ważne można wybrać mebel z pojemnikiem na pościel, co jest bardzo praktyczne. Doskonałym przykładem jest narożnik Push L ze schowkiem renomowanej marki Polipol International dostępny we Wrocławiu w salonie meblowym Oh Sofa. Warto też rozważyć narożnik z kolekcji Tilio z dostępnymi pufami-schowkami, dzięki czemu zyskujemy dodatkowy, stylowy mebel oraz pojemnik na pościel.

Kolor narożnika

W kontekście wyboru narożnika z funkcją spania kolor jest tematem mniej istotnym. Największe znaczenie ma wystrój pomieszczenia, ponieważ to będzie decydowało o kolorze. Tkaniny wykorzystywane w dobrych narożnikach są na tyle wytrzymałe, że nie musimy się obawiać tego, że jasny kolor będzie niepraktyczny. Wybór może być uzależniony od preferencji estetycznych i stylu panującego we wnętrzu. Warto także zwrócić uwagę na wielkość pomieszczenia i dobrać tkaninę, która nie pomniejszy optycznie salonu. W skrócie w małym pomieszczeniu lepiej unikać bardzo ciemnych barw. Natomiast w dużym pokoju nie ma żadnych ograniczeń – najważniejsza jest wizja. 

Funkcje spania

Delfinek, belgijka czy system włoski? To trzy najpopularniejsze mechanizmy, o których opowiemy. 

  • Delfin to szybki i prosty w obsłudze system, uważany za najwygodniejszy, stosowany w narożnikach. Spod siedziska wysuwa się stelaż a następnie podciąga leżący na nim materac. I voilà. Powierzchnia spania jest duża i wygodna. Warto zwrócić uwagę na narożniki Nova, Concord, Tilio firmy Polipol.
  • System belgijski lub sedaflex (bardzo podobny) występuje także w sofach z funkcją spania, np. Barolo marki Bizzarto. Polega na wysunięciu wózka i rozłożeniu materaca. Pozwala na uzyskanie dużej powierzchni spania nawet przy niewielkim rozmiarze mebla.
  • System włoski ma ukryty materac wewnątrz narożnika. Łatwo się rozkłada i może mieć dużą powierzchnię spania. Świetnym przykładem jest narożnik Palermo firmy Bizzarto.

Odwiedź salon Oh Sofa na Bielanach Wrocławskich, ul. Czekoladowa 20, a pomożemy Ci dobrać idealne meble wypoczynkowe do Twojego domu lub mieszkania.