3 powody, dlaczego warto kupić meble tapicerowane

Jak wybrać odpowiedni narożnik z funkcją spania?
26/08/19
Czym się różni kanapa od sofy i wersalki?
10/09/19

Meble tapicerowane takie jak sofy, narożniki, fotele to najczęściej poszukiwane wyposażenie do salonu. Wybierając meble wypoczynkowe zależy nam na ich jakości, wyglądzie i wygodzie. Dlaczego warto wybrać meble tapicerowane? Specjaliści z salonu mebli wypoczynkowych Oh Sofa we Wrocławiu przedstawią 3 najważniejsze powody. 

Meble tapicerowane mają tą zaletę, że mogą być dobrane do salonu, przedpokoju czy też sypialni w każdym stylu. Wystarczy wytypować odpowiedni kształt i tkaninę. Zadanie to staje się jeszcze łatwiejsze w przypadku mebli modułowych, które można dowolnie komponować. Poznaj 3 powody, dla których warto zdecydować się na meble tapicerowane.

1. Sam decydujesz o wyglądzie 

Do salonu lub innego pomieszczenia o konkretnym stylu potrzebne są meble w odpowiednim kolorze. W przypadku mebli tapicerowanych nie ma problemu z wyborem barwy wymarzonego modelu mebla. Do stylu glamour świetnie będzie pasować sofa lub narożnik ze skórzanym, pikowanym obiciem – kliknij i zobacz na przykładzie kolekcji Vegas. W stylu skandynawskim sprawdzi się delikatna, naturalna, jasna tkanina. Natomiast w wystroju nowoczesnym można postawić na mocniejsze, oryginalne barwy np. musztardowy żółty (salsa curry) – kliknij i zobacz sofę Judy marki Polipol w tym kolorze. Nic Cię nie ogranicza, każdy model sofy/narożnika/fotela może mieć obicie w wybranym przez Ciebie kolorze.

2. Wybierasz jakościowy produkt w odpowiednim dla Ciebie zakresie cenowym

Meble tapicerowane z wysokiej półki charakteryzują się lepszymi tkaninami, m.in. odpornymi na zabrudzenia oraz komfortową i jakościową pianką w siedzisku i poduszkach. Dodatkowo możesz wybrać meble z funkcjami relaksu, wysuwającymi się zagłówkami lub podnóżkami. Przykładem mebla z wysokoelastyczną pianką dopasowującą się do kształtu ciała jest sofa Bosco od Bizzarto.

3. Styl, wygoda, trwałość, łatwe czyszczenie

Meble tapicerowane to nie tylko tkanina. Warto szukać mebli dobrych producentów, takich jak np. Polipol lub Bizzarto, które cechuje nie tylko bogaty wybór materiałów obiciowych, ale generalnie produktów o wysokiej jakości z dostępnymi funkcjami np. relaksu lub spania (lub jednego i drugiego). Wśród mebli tapicerowanych warto zwrócić uwagę na kolekcje modułowe, które mogą być dostosowane do potrzeb dyktowanych wielkością pomieszczenia. Słowem od nas zależy czy będą sofami, narożnikami w literę L czy U. Poprzez dodawanie kolejnych modułów wszystkie te kształty mogą zmieniać swoją długość.

Ponadto meble te wyróżniają się mnogością funkcji, możliwościami doboru różnych nóżek (drewniane lub metalowe) i tkanin. Dodatkowo – obicia wysokojakościowych mebli tapicerowanych można czyścić samodzielnie lub z profesjonalną pomocą, a mebel wygląda jak nowy.